Виробництво біоетанолу в Україні

Виробництво біоетанолу в Україні

Перспектива нарощування обсягів виробництва паливного біоеталону в Україні - один з ефективних варіантів відновлення енергетичного потенціалу України. Так уважає економіст, радник у Національній інвестиційній раді при Президенті України, президент української Асоціації промислових біотехнологій Олександр Бататін.

Якщо використовувати суміші на основі власного біоеталону, можна зекономити сотні тисяч тон експортного пального, збалансувати ціни та відплив валюти за кордон.

У 2021 році підприємства, що входять до Європейської асоціації поновлюваних етанолів, виробили 4,4 млн тонн етанолу і 4,48 млн тонн високобілкового корму для тварин. Близько 85% етанолу призначалося для використання як пальне. У ЄС дедалі активніше застосовують суміші з більш високим умістом етанолу, E20 та E85, які виготовляють з агрокультур і які мають низку додаткових переваг. Близько 10% європейського біоетанолу виготовляють з української кукурудзи.

В умовах війни український споживач усвідомлює економічний ефект від використання біоетанолу. Передусім – з огляду на ціновий чинник, адже ціни на пальне зросли вдвічі, а доходи населення впали або залишилися попередніми. Роздрібна вартість бензину А-95 на АЗС становить 52–55 грн/л, а паливні суміші коштують на 20% менше, тому вибір споживачів очевидний. Попит на пальне з умістом біоетанолу зростатиме, і цей чинник не можна не враховувати, плануючи стратегію розвитку ринку автомобільного пального в Україні.

Використовуючи Е5, країна заощадить не менше ніж 100 тис. тонн високооктанового бензину на рік. Це може бути істотною підмогою для зниження цін на ринку пального. Безумовно, ефекту можна досягти, лише якщо використовувати в паливних сумішах біоетанол власного виробництва.

«Виробництво біоетанолу повинно стати не лише бізнес-проєктом, а й частиною державної стратегії України. Для мене це аксіома. Саме цей продукт може і повинен стати однією зі складових енергонезалежності нашої держави», — зауважив експерт Олександр Бататін.

Детальніше https://www.epravda.com.ua/columns/2022/12/2/694505/

13.12.2022

Рекомендовані Новини

...

12/31/2024 - 09:15

Вітаємо з Новим роком!

...

12/27/2024 - 11:45

Моніторинг якості нафтопродуктів