Світова нафтопереробка у 2025 році

Світова нафтопереробка у 2025 році

Європейські нафтопереробні заводи (НПЗ) зіткнулися з нижчою нормою прибутку 2024 року після підвищення маржі у 2022-2023 роках завдяки відновленню після COVID-19 та енергетичної безпеки після широкомасштабних санкцій проти росії.

В останні роки також почали працювати більш модернізовані НПЗ в Африці й на Близькому Сході, зчинивши тиск на рентабельність європейських заводів і прискоривши їх закриття та переобладнання. Цьогоріч єдиний завод у Шотландії, у Грейнджмуті, буде перетворено на термінал для імпорту палива, а німецький завод Shell Wesseling припинить перероблення сирої нафти. До кінця наступного року в США планують закриття заводу LyondellBasell у Х’юстоні й НПЗ Phillips 66 у Лос-Анджелесі.

НПЗ переходять на біопаливо або закриваються через несприятливе регулювання, хоча попит на нафтопродукти зростає. Це може спричинити ринковий дисбаланс, який зробить ці продукти дорожчими, або географічний дисбаланс з точки зору безпеки постачань.

Загалом 101 із 410 НПЗ у всьому світі ризикують закритися протягом наступного десятиліття, як нещодавно оцінили аналітики Wood Mackenzie, що становить 21% світових нафтопереробних потужностей. Причини такої оцінки включають піковий попит на нафту, який зменшить попит на продукцію НПЗ, і високі експлуатаційні витрати в таких країнах, як європейські, де стягуються податки на викиди вуглецю з енергетичної галузі.

Передбачають, що до 2035 року ціни на викиди вуглецю в цих юрисдикціях зростуть у три рази вище від середнього світового показника. Аналітики також зауважили, що це, ймовірно, зробить продовження роботи деяких НПЗ у ЄС, Великобританії та Канаді економічно безглуздим — якщо політика не зміниться.

Використання потужностей на незалежних НПЗ Китаю зросло у березні, але вони продовжують стикатися з короткостроковим тиском через низький внутрішній попит на паливо й ризики постачання, спричинені санкціями й тарифами США.

Експерти наголошують, що запровадження «узгоджувальних тарифів» призведе до зниження темпів зростання глобального ВВП і, отже, до зниження зростання попиту на нафту, цін на нафту й зниження маржі перероблення.

29.04.2025

Рекомендовані Новини

...

04/29/2025 - 07:05

Світова нафтопереробка у 2025 році

...

04/20/2025 - 08:05

Зі святом Великодня!