Транспортні відомства України в управлінні дорожнім господарством зацікавлені в розвитку українських автошляхів, бо якісні дороги в усі часи були безсумнівним фактором економічного розвитку та добробуту населення. Автодорожні фахівці знаходять і застосовують сучасні технології та методи асфальтування, щоб максимально зберегти міцність, рівність і покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям. Розрізняють європейські та американські методи асфальтування.
В Україні здебільшого застосовують європейський гарячий метод асфальтування. За ним із самоскиду суміш подають у бункер асфальтоукладача, а звідти пластинчастим живильником – до шнекової камери, де вона рівномірно розподіляється впоперек покриття. Далі масу втрамбовують брусом, потім – розрівнюють плитою. Недоліком європейського методу є, серед інших, залежність від погоди, тому дороги асфальтують переважно в теплу пору року. Під час транспортування суміш злипається в грудки. Асфальтоукладач рухається нерівномірно і між покриттям з охололої суміші від попереднього завантаження та гарячою з нового утворюються шви.
Американські технології укладання асфальту потребують великої кількості машин, які забезпечують безперервність процесу. Розрізняють три основні методи. У першому суміш із самоскида надходить до бункера, а з нього транспортерною стрічкою – до бункера укладача. Другий передбачає, що із самоскида асфальт висипають на дорогу продовжним валиком, а з нього підбирачем піднімають до бункера укладача. Третій повторює другий, але суміш одразу після валика надходить до бункера укладача. Усі три схеми не потребують зупинки для приймання суміші з самоскиду. Забезпечують щонайменше вдвічі, а то і вдесятеро вищу швидкість процесу, ніж європейський. Грудки розсипаються, а температура усереднюється ще до того, як суміш потрапить до шнекової камери. Покриття виходить рівне, термін його служби зростає.
Багато країн застосовують саме американські технології. Дана технологія укладання асфальту супроводжується певними труднощами, але витрати окупляться бездоганним покриттям і безпроблемною експлуатацією.