Перехід світу на чисту енергію

Перехід світу на чисту енергію

Війна росії проти України пришвидшить відхід від нафти та газу, оскільки країни в усьому світі віддають перевагу внутрішнім відновлюваним джерелам енергії як способу підвищення безпеки постачання, а також скорочення викидів вуглецю. Повідомляє BLOOMBERG.

До такого висновку з останнього річного енергетичного прогнозу дійшли економісти BP Plc. Нафтова компанія передбачає стрімке зниження попиту на викопне паливо у 2035 році порівняно з аналізом, проведеним до торішнього вторгнення.

"Підвищення уваги до енергетичної безпеки в результаті російсько-української війни може прискорити енергетичний перехід, оскільки країни прагнуть розширити доступ до енергії, що виробляється всередині країни, більша частина якої, ймовірно, надходитиме з відновлюваних джерел енергії та інших невикопних видів палива", повідомив Спенсер Дейл, головний економіст ВР.

Генеральний директор BP Бернард Луні прагне швидкого розвитку бізнесу компанії в галузі відновлюваних джерел енергії та зменшення видобутку нафти та газу до 2030 року.

Російська війна також призведе до зниження світового ВВП щонайменше на 2% до 2025 року порівняно з очікуванням рік тому, наголосили у ВР. Це означає, що викиди також будуть нижчими, за попередніми прогнозами.

Річний енергетичний прогноз британського нафтового виробника передбачає три потенційних сценарії, в яких зазначено, наскільки швидко зміни клімату спричинять зменшення викидів вуглецю. Усі сценарії прогнозують, що в найближчі десятиліття попит на нафту й газ знижуватиметься завдяки розвитку відновлюваних джерел енергії та електрифікації транспорту, але темпи змін невизначені.

Згідно з найбільш консервативним сценарієм BP з погляду за кліматичними цілями, світовий попит на нафту все ще становитиме близько 73 млн барелів на день до 2050 року, що на 25% менше, ніж у 2019 році. Щоб досягти нульових викидів вуглецю до цього року, BP прогнозує, що попит на нафту має становити менше від третини цієї суми.

Викиди вуглецю в 2030 році за основним сценарієм ВР на 3,7% нижче, ніж у попередньому прогнозі. У цьому сценарії пік глобальних викидів вуглецю припадає на 2020-ті роки і до 2050 року буде приблизно на 30% нижче за рівень 2019 року.

07.02.2023

Рекомендовані Новини

...

12/31/2024 - 09:15

Вітаємо з Новим роком!

...

12/27/2024 - 11:45

Моніторинг якості нафтопродуктів