В Україні впроваджено європейські технології будівництва та ремонту автодоріг з додаванням зоошлаків (продукту згоряння вугілля на ТЕС).
Зола гідровидалення є екологічним матеріалом, що покращує фізичні характеристики сумішей та забезпечує економію коштів. Перевагою золи є довговічність технологій (зокрема завдяки водонепроникності). Матеріал швидко набуває міцності й готовий до укладання асфальту через 2 дні. Використання золи прискорює весь цикл дорожнього будівництва щонайменше на 40%.
За повідомленням Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, в Одеській області впроваджують експериментальний проєкт з ремонту 8 км регіональної автодороги Р-71 з додаванням золи. За допомогою золи та цементу стабілізується основа дорожнього полотна та влаштовується один шар асфальтобетонного покриття товщиною 5 см. На 1 м² передбачено: 80 кг золи та 20 кг цементобетонної суміші.
У 2021 році в районі Бурштинської ТЕС Івано-Франківської області, як експеримент спорудили 900 м автодороги з застосуванням зоошлаків. Експеримент полягав у додаванні до окремих шарів конструкції дорожнього одягу (КДО) золи – на першій ділянці (200 м): 26 см ЩПС С5 містить 30% вологої золи з гідровідвалу; 12 см ЩПС, укріпленої цементом, містить 25% вологої золи з гідровідвалу, та два шари 12 см, суміш бітумо-мінеральна з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення. На 2-й ділянці (700 м) у КДО два шари 12 см, суміш бітумо-мінеральна з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення. Після експлуатації дороги, зокрема в зимовий період, експерти науково-технічного супроводу дійшли висновку, що ділянка перебуває в хорошому стані.
Загалом золошлакові матеріали, які утворюються в результаті діяльності ТЕС, можна активно застосовувати в дорожньому будівництві та виробництві асфальтобетонних сумішей. Це підтверджує й досвід європейських країн, де використовують понад 90% зоошлаків. Зола зі шлаками успішно може замінити пісок і щебінь під час ремонту доріг. Надійність такої суміші вже перевірили в українських лабораторіях.